Pazartesi - Cuma09:00 - 18:00
Telefon +90 212 255 7 407
Sosyal Medyada Biz

Likit Poliüretan

Hem iç hem de dış mekan uygulamalarında kullanılabilir. Mükemmel yapışma gücüne sahiptir.

LİKİT POLİÜRETAN KAPLAMA TEKNOLOJİSİ

 

Tek bileşenli, poliüretan esaslı, özel formülasyonlu ve uygulaması kolay kaplamalar. Mükemmel çatlak köprüleme özelliklerine sahip oldukça elastik, eksiz, su geçirmez bir kaplama oluşturmak üzere kürlenir. Hem iç hem de dış mekan uygulamalarında kullanılabilir. Mükemmel yapışma gücüne sahiptir. Oldukça elastik. Neme ve hava şartlarına karşı mükemmel direnç sağlar. Uygulaması kolay ve ekonomiktir. Çatılarda ve beton bina kaplamalarında, balkon ve terasların su yalıtımında, tuvalet, banyo, mutfak, yol ve ayaklar için su yalıtımında, trafiğe kapalı alanlarda kullanılır.

 

Likit poliüretan su yalıtımında sıkça kullanılan bir diğer üründür. Elastik yapısı kolay uygulanabilir olması ve nispeten daha ekonomik olması nedeniyle tercih edilirler. Polyurealar gibi uzman bir uygulamacıya ihtiyaç duyulmaz. Polyurealarda olduğu gibi yüksek basınçlı karmaşık makinalara gereksinim duyulmaz. Püskürtülerek uygulanabilse bile basit hava destekli makinalar ile uygulanabilir.

Polyurea Ve Poliüretan Uygulama Farkı

Poliüretan su yalıtım uygulamalarında zemin hazırlığı da tıpkı polyurea uygulamalarında olduğu gibidir. Zemin mutlaka silinmeli ve astar uygulanmalıdır. Yine tutundurmayı arttırmak amacıyla astar henüz kurumadan kum serpilmelidir. Poliüretan uygulandıktan sonra yine Uv koruyucu boya yapılır. Burada polyureadan farklı olarak sistemi güçlendirmek adına keçe kullanılabilir.

Likit Poliüretan Çeşitleri

Poliüretanlar çok çeşitli biçimlerde ve çok çeşitli sorunlara çözüm olarak farklı tiplerde bulunur.

  • Tek bileşenli poliüretanlar
  • Çok bileşenli poliüretanlar
  • Bitüm esaslı poliüretanlar
  • Çimento esaslı poliüretanlar
  • Kauçuk modifiyeli poliüretanlar.
  • Alifatik bazlı poliüretanlar
  • Aromatik bazlı poliüretanlar
  • Kaplama amacıyla üretilen çok bileşenli sert poliüretanlar

Hangi Poliüretan Kullanılmalıdır

Burada hangi poliüretanın uygulanacağına karar verilirken uygulama amacına bakılır. Su yalıtımı amacıyla kullanılacak poliüretan iç mekan mı yoksa dış mekanda mı kullanılacağı, toprak altında mı yoksa güneş ışınlarına maruz kalıp kalmayacağına göre poliüretan kullanımına karar verilir. Likit poliüretan uygulamasında kalınlıkta başat faktörlerden biridir. Genellikle zemin kaplamalarında daha kalın bir tabaka oluşturmak gerekirse de, su yalıtım amacıyla uygulanacak bir poliüretanın kalınlığı daha düşük olacaktır.

Su yalıtım amacıyla üretilen çift bileşenli esnek poliüretanlar bunlardan bazılarıdır.

Likit Poliüretan Fiyatları

Poliüretanları maliyet yönünden de değerlendirecek olursak klasik sistem su yalıtım ürünlerine göre pahalı, polyurea gibi yüksek teknoloji gerektiren ürünlere göre de ekonomik olduğunu söyleyebiliriz.

Likit Poliüretan Uygulaması

Poliüretanlar polyurea gibi hızlı kürlenme özelliğine sahip değildirler. Bu özellik bize uygulamada avantaj sağlar. Epoksiler gibi hızlı donma veyahut yanma özelliği de yoktur. Karışım doğru yapıldığı sürece boya gibi rulo ile sürülerek uygulanabilir. Poliüretanlar zemin kaplamalarında mala ile uygulanabilir. Özellikle kum karıştırılarak uygulana çok katmanlı ucrete gibi sistemler poliüretan uygulamaların en iyi sonuç alınan yöntemidir. Poliüretanlar airless boya makinası ile de rahatça uygulanabilir. Sizlerde bizimle iletişime geçip bu ürünümüz hakkında ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.

 

BİLGİLERİMİZHızlı İletişim
Yapı sektöründe teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor ve çok hızlı adapte oluyoruz.
YERLERİMİZBizi Nerede Bulabilirsiniz?
https://izobedel.com/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
TAKİPTE KALINİzobedel Sosyal Bağlantılar
Yapı projelerinde ki deneyimimiz ve sosyal sorumluk anlayışımız sektördeki yerimizi perçinliyor.
BİLGİLERİMİZHızlı İletişim
Yapı sektöründe teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor ve çok hızlı adapte oluyoruz.
YERLERİMİZBizi Nerede Bulabilirsiniz?
https://izobedel.com/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
TAKİPTE KALINİzobedel Sosyal Bağlantılar
Yapı projelerinde ki deneyimimiz ve sosyal sorumluk anlayışımız sektördeki yerimizi perçinliyor.

© 2024 Tüm Hakkı İzobedel Yapı Uzmanına Aittir

© 2024 Tüm Hakkı İzobedel Yapı Uzmanına Aittir