Pazartesi - Cuma09:00 - 18:00
Telefon +90 212 255 7 407
Sosyal Medyada Biz

Poliüretan Enjeksiyon

Sızdıran bodrum katlarına yapılan bu tür onarım, yer altı otoparkları veya soğuk mahzenler ve tavanlar gibi yerinde dökme beton duvarlar veya levhalar üzerine katı dökümde uygundur.

Poliüretan enjeksiyon

Enjeksiyon uygulaması beton yapısının içine işleyen bir uygulama olduğu ve beton içindeki irili ufaklı tüm boşlukları buna Demir donatılar ile beton arasındaki bulunan boşluklar da dahil olmak üzere doldurduğu için demir donatılarında korozyona uğramasını engeller ve binanın bir su problemi nedeni ile ömrünün kısalmasına mani olur ayrıca binalarda tipik olarak gözlenen özellikle zemin katlarda toprak içindeki nemi kaplar olarak düşey yönde çekmesine de yapının duvar ve zeminin toprakla olan teması kesildiğinden mani olur.

Sızdıran bodrum katlarına yapılan bu tür onarım, yer altı otoparkları veya soğuk mahzenler ve tavanlar gibi yerinde dökme beton duvarlar veya levhalar üzerine katı dökümde uygundur. Blok yapımı için tasarlanmamıştır. Bu bodrum sızıntı onarımı ve su yalıtımı yöntemi, bodrum katınızın bitmemiş olması ve etkilenen bölgeye kolayca erişilebilmesi koşuluyla en ucuz yöntemdir;kazmaya gerek yoktur.

Poliüretan Enjeksiyon, İzobedel gibi profesyonel bir su yalıtım uzmanı tarafından bir çatlağa doğru şekilde enjekte edildiğinde kalıcı bir sızdırmazlık sağlar.

Poliüretan Enjeksiyon Nasıl Çalışır?

İlk olarak, çatlağın bir tarafında yaklaşık 4 ”derinliğinde ve bir açıyla duvara delikler açıyoruz, böylece delik çatlağın içinden geçtiğinde bunu duvarın merkezinde yapar.
Örneğin, 8 ”kalınlığında bir duvarda, delik duvarın içinden 4” geçecek şekilde deliyoruz.

Çatlağın bir ucundan diğer ucuna yaklaşık her 4 inçlik bir delik açıyoruz ve ardından naylon enjeksiyon portları takıyoruz. Daha sonra, su ve asidi zorlamak için yüksek basınçlı bir pompa kullanırız (bu, çatlağı temizler ve aşındırır), daha sonra suyla yıkayıp son olarak poliüretan enjekte ederiz.

Poliüretan Enjeksiyon Nasıl Çalışmakta?

 

Poliüretan duvarın içindeki 4 ”su ile karıştıkça köpük kauçuğa dönüşmeye başlar, karıştırılan ürün (köpük poliüretan) çatlaktan dışarı sızmaya ve onu kapatmaya başlar. Enjeksiyonlar çatlağın bir ucundan başlar ve her 4 inçte bir diğer ucuna kadar devam eder. Çatlağın bir ucundan diğer ucuna sürekli bir poliüretan kauçuk boncuk görüyorsunuz.

Çatlağın tepesi dışarıdan görünüyorsa, kauçuğun da sızdığını göreceksiniz; Lastik conta , yalnızca “V” oluk oluşturan ve iç duvarın ilk iki inçini veya ikisini kapatan diğer çözümlerin aksine duvarın tüm kalınlığı boyunca ilerler, dış basınca karşı savunmaya yardımcı olmak için poliüretanın duvardan dışarıya tamamen nüfuz etmesi çok önemlidir (aşırı nem veya don nedeniyle zemin şişebilir). Bir kalemi iki parçaya ayırmak gibidir, kalemin bir tarafına baskı uyguladığınızda karşı tarafta bir çatlak ve zayıflık yaratır.

Bu, temel duvarınız için de aynıdır, dışarıdan basınç arttıkça iç duvar açılabilir ancak poliüretan dışardan bu basınca karşı sızdırmazlık sağladığından ve bodrum katınız kuru kalır. Beton; kum, taş, çimento ve su karışımıdır.

Formlardan daha kolay akmasına yardımcı olmak için karışıma oldukça sık su eklenir. Bu gerçekleştiğinde beton donar ve sertleşmeye başlar, bu süreç aslında uzun yıllar devam eder (betonun basınç dayanımı yıllarca artmaya devam eder).

Çoğu durumda, çatlaklar aynı boyutta kalır ve Poliüretan enjekte edildiğinde sonsuza kadar sürebilir.

Bununla birlikte, orijinal karışımda aşırı miktarda su kullanıldığı bazı durumlarda. beton büzülmeye devam eder ve çatlaklar açılmaya devam ederek, bir “V” yönteminde olduğu gibi, potansiyel olarak yeniden sızıntıya neden olan enjekte edilen çatlağa neden olur. Ne yazık ki, başlangıçta ne kadar su kullanıldığını bilmenin bir yolu yok.

Deneyimlerimize göre, bu vakaların sayısı azdır. Küçülme çoğu ilk 5 yıl içinde meydana gelir, eski evlerin küçülme şansı daha düşüktür.

İzobedel, Poliüretan Enjeksiyonda 20 yıllık Su Geçirmezlik Garantisi sunar. bu nedenle çatlak Su Geçirmezlik-Garanti süresi içinde açılırsa, ücretsiz olarak onarır.
İzobedel’e özel durumunuzu ve sızan bir bodrum katını durdurmanıza nasıl yardımcı olabileceğimizi bize sorun

BİLGİLERİMİZHızlı İletişim
Yapı sektöründe teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor ve çok hızlı adapte oluyoruz.
YERLERİMİZBizi Nerede Bulabilirsiniz?
https://izobedel.com/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
TAKİPTE KALINİzobedel Sosyal Bağlantılar
Yapı projelerinde ki deneyimimiz ve sosyal sorumluk anlayışımız sektördeki yerimizi perçinliyor.
BİLGİLERİMİZHızlı İletişim
Yapı sektöründe teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor ve çok hızlı adapte oluyoruz.
YERLERİMİZBizi Nerede Bulabilirsiniz?
https://izobedel.com/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
TAKİPTE KALINİzobedel Sosyal Bağlantılar
Yapı projelerinde ki deneyimimiz ve sosyal sorumluk anlayışımız sektördeki yerimizi perçinliyor.

© 2024 Tüm Hakkı İzobedel Yapı Uzmanına Aittir

© 2024 Tüm Hakkı İzobedel Yapı Uzmanına Aittir