Pazartesi - Cuma09:00 - 18:00
Telefon +90 212 255 7 407
Sosyal Medyada Biz

Temel Perde Yalıtımı

Bir temelin altındaki ıslak toprak şişebilir veya gücünü kaybedebilir. İzobedel Pur ürün ve buhar bariyerleri su yalıtımı temelinizi korumak için tasarlanmıştır.
TEMEL SU YALITIMI

Perde duvar yalıtımı

Bu yalıtım tekniğinde toprağa dayanan betonarme Bodrum perde duvarlarına dışarıdan su girmemesi hedeflenir betonarmenin su köprülerinden ve beton çatlaklarından içeriye girebilecek olan su köprülerinin tamir edilmesi ve çift komponentli kristalize malzemenin sürülmesi ile engellenmiş olur. Betonarmenin üzerinde bir örtü oluşturduğu gibi betonun içinde belli bir derinliğe kadar kristal üretildiği ve kılcal çatlaklar suya karşı kilitlendiği için bu uygulamanın şantiye ortamında zarar görme riski çok daha azdır dış cephede hem koruma ihtiyaç bırakmayan kılcal çatlaklarında kristal üretilmiş bir beton katmanı hem de beton üzerinde daha geniş çatlaklara karşı elastik bir katman elde edilmiş olur

Yakmak dışında, bir konut yapısının başına gelebilecek en kötü şey muhtemelen bir temel sorunudur. Temel, kelimenin tam anlamıyla evin üzerine inşa edildiği, binayı inşa edildiği yerde tutan, ölü yükleri ve canlı yükleri yere aktaran şeydir. Temel perde su yalıtımı sorunlarının büyük çoğunluğunun kaynağı sudur. Bir temelin altındaki ıslak toprak şişebilir veya gücünü kaybedebilir. İzobedel Pur ürün ve buhar bariyerleri su yalıtımı temelinizi korumak için tasarlanmıştır. Ve bu, temeli kuru tutmanın yalnızca ilk nedeni. Daha sonra, küf oluşturabilen ve yer altı iç mekanları genellikle rahatsız edici hale getirebilen ıslak nemli bodrumlar ve sürünen boşluklar gibi küçük bir sorun var. Sorun, tipik betonun su geçirmez olmamasıdır. Çatlaksız (ve hangi beton çatlaksız?) Olmasına rağmen, genellikle sıvı suyu dışarıda tutacaktır, su buharı yine de oldukça kolay bir şekilde nüfuz edebilir.Temel su yalıtımı Suyu beton temellerden uzak tutmak ve beton içinde hareket etmesini önlemek başarılı bir yapı için esastır.

 

Temel Drenaj

O halde, herhangi bir suyu tahliye etme ve seviyenin altında kuru bir iç alan sağlama hedefimizi gerçekleştirmek, coğrafi konuma, iklime, topografyaya, toprak / su tablasına ve temelin derinliğine bağlı olarak nispeten basit veya oldukça karmaşık olabilir. Suyu dışarıda tutmak için tasarlanmış herhangi bir sistemin üç bileşeni vardır. Bunlar, aşağıdan yukarıya:

Suyu temelin altından uzaklaştırmak için giderler Nemin duvardan geçmesini önlemek ve suyu kanalizasyona yönlendirmek için duvar işlemi Yüzey suyunu uzağa yönlendirmek için binaya bitişik zemin yüzey işlemi

Ve unutmayın ki, bu bina tamamlandığında çoğunlukla yer altında olacağından, ilk seferinde doğru yapmak çok önemlidir, çünkü onu düzeltmek için geri gelmek pahalı bir girişimdir. Bir konut binasındaki sızdıran bir temel, yapının kendisine bile, kaplamalara ve mobilyalara zarar verebilir. Ticari bir binada su, pahalı ekipmanı mahvedebilir ve hayati önem taşıyan işleri aksatabilir. Bunların hepsi para kaybına, boşa harcanan zamana, müşterileri üzmesine ve bazen davalara neden oluyor.

 

BİR TEMEL NASIL SU GEÇİRİLİR?

Beton Su Yalıtımı için Zamanlama ve Planlama Su yalıtımı için önemli ölçüde yüzdürme süresi tanıyın. Su geçirmez bir alt yüklenici kullanıyorsanız, yoğun sezonda iyi su yalıtım malzemelerinin yüksek talep görebileceğini unutmayın. Yağmur ayrıca su yalıtım çalışmalarını geciktirebilir. Su yalıtımının düzenini önceden planlayın. Plan yükseklikleri muhtemelen temel duvarlarındaki bitiş çizgisini gösterecektir, ancak bu çizgiler gerekirse mimar ile teyit edilmelidir. Siyah, yapışkan su yalıtımının üst sınıf görünmesini istemezsiniz. Not seviyesindeki değişiklikleri izleyin. Mimar, değişikliği bir istinat duvarı ile halletmeye karar verdiyse, bir seviyeden diğerine çapraz olarak inen bir su yalıtımı hattı çalışmayacaktır.

 

İnşaat İpuçları

İdeal olarak, özellikle farklı dereceli karmaşık bir temel üzerinde, yerleşim çizgilerini mum boya veya tebeşir çizgisiyle işaretlemelisiniz. Basit bir temelde, su geçirmezlik uzmanına çalışmalarını temelin tepesinden çok uzakta tutması için talimat vermek güvenli olabilir. Su geçirmezliği mümkün olduğunca bitirme derecesine yakın görmeyi seviyorum, ancak her durumda 6 inçten daha düşük değil. Sınıfın altındaki bağlantı deliklerini korumasız bırakmayın. Su geçirmez olması gerekmeyen bodrum pencerelerinde ve perdelerde, sundurma temellerinde ve kesişen duvarlarda ne yapacağınızı önceden hesaplayın.  Hangi duvarların su geçirmez olacağına karar verirken şu temel kuralı izleyin: Bir tarafında toprak, diğer tarafında kullanılabilir alan olan, gezinme boşlukları dahil, tüm temel duvarlarını su geçirmez. Su yalıtımı, su geçirmez olması gerekmeyen kesişen duvarlara en az 12 inç uzatın. Çok nemli bir yer ise diğer duvarlarda su yalıtımına devam etmek isteyebilirsiniz. Ekstrem koşullar altında, suyun temel boyunca anahtar yolundan geçerek işgal edilmiş alana girdiği bilinmektedir. Herhangi bir şüpheniz varsa mimara danışın.

 

Sıcaklık sınırlamaları için su yalıtımı üreticilerinin literatürüne bakın. Solvent bazlı bir malzeme ile çalışıyorsanız, soğuk bir günde muhtemelen su yalıtımı uygulayabilirsiniz. Ancak malzemenizin su bazlı olup olmadığına dikkat edin. Bazı ürünler için alt sınır 40F’dir. Sizlerde bizimle iletişime geçip bu ürünümüz hakkında ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.

BİLGİLERİMİZHızlı İletişim
Yapı sektöründe teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor ve çok hızlı adapte oluyoruz.
YERLERİMİZBizi Nerede Bulabilirsiniz?
https://izobedel.com/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
TAKİPTE KALINİzobedel Sosyal Bağlantılar
Yapı projelerinde ki deneyimimiz ve sosyal sorumluk anlayışımız sektördeki yerimizi perçinliyor.
BİLGİLERİMİZHızlı İletişim
Yapı sektöründe teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor ve çok hızlı adapte oluyoruz.
YERLERİMİZBizi Nerede Bulabilirsiniz?
https://izobedel.com/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
TAKİPTE KALINİzobedel Sosyal Bağlantılar
Yapı projelerinde ki deneyimimiz ve sosyal sorumluk anlayışımız sektördeki yerimizi perçinliyor.

© 2024 Tüm Hakkı İzobedel Yapı Uzmanına Aittir

© 2024 Tüm Hakkı İzobedel Yapı Uzmanına Aittir